• Çalışma Saatlerimiz

    08:30-18:30

  • BİZE ULAŞIN

    0312 385 88 31

  • ONLİNE DESTEK

Ankara Dizel Pompa

Ankara Dizel Pompa

Yakıt Miktarı Ve Basınç Ayarında Dizel Pompa

Dizel araçlarda, en önemli işlevsel sistemlerden biri yakıt püskürtme sistemleri. Yakıt püskürtme sistemleri, yakıt miktarını ayarlayarak motora iletir, yanma ve yanma esnasında basınç yükselmesini denetlemek için belirli miktarda yakıtı ise motor silindirlerine püskürtür. Çok iyi bir yanma meydana getirmek için yakıtın küçücük partiküller halinde yanma odasının her yanına doğru bir şekilde dağıtmak sistemin amacıdır. Püskürtme sistemi, önemli parçalardan meydana gelir. Bu parçalar içinde enjektörler ve pompalar sistemin işlevsel parçaları arasında önemli bir yere sahiptir.

Dizel motorları endüstrisi giderek gelişmektedir. Bu gelişme paralelinde püskürtme sistemlerinde hava ile püskürtmeli ve sabit basınçlı sistemlere nazaran daha verimli sistemlere ihtiyaç duyulmasına yol açmıştır. Bu sebeple, günümüzde farklı yük ve devirlerde çalıştırılan motorlarda yüksek basınç pompaları imal edilmektedir.

Bu yüksek basınç pompaları, yakıt miktarını saptamakta ve onu püskürtebilmek için gerekli basıncı sağlayarak, yakıtı enjektörlere aktarmaktadır. Dizel pompaların, uygun miktarda yakıtı uygun basınç ile pompalayabilmeleri sistemin çalışmasının temelidir.

 Ankara Dizel Pompa Bakım ve Onarımı

Yakıt miktarını ölçen, yakıt basıncını yükselten ve belirli bir zaman aralığında silindirlere ileten dizel pompaların, püskürtme sisteminin yüksek performansla görevini yerine getirebilmesi için düzgün çalışmaları şarttır. Dizel pompalarda meydana gelen herhangi bir arıza hemen teknolojik arıza tespit cihazları veya profesyonel ustaların aracı serviste muayenesi ile belirlenmeli ve arıza uygun cihazlarla ve teknolojik alt yapıya sahip servislerde profesyonel kişiler tarafından çözümlenmelidir. Ankara ili ve çevresinde bir Ankara dizel pompa tamiri servisi arıyorsanız Zirve Dizel Pompa yanınızdadır.

Zirve Dizel Pompa, şirketin adından da anlaşıldığı üzere Ankara dizel pompa tamiri alanında yıllardır başarı ile hizmet veren, kaliteli işlere imza atan profesyonel bir firma. Dizel pompa bakım ve onarımında her türlü tamir hizmetini, teknik bilgi ve desteği müşterilerine ekonomik fiyat seçenekleri ile sunuyor. Yıldız tipi pompa ve enjektör servisi, Unit ınjection sistemleri, CR pompa ve enjektör tamir servisi, Sıra tipi mekanik pompa ve enjektör servis, kalem tipi enjektör servis, arıza tespit ve araç kontrolleri alanında dizel pompa hizmetlerini sonuç garantili olarak alabilirsiniz.

WhatsApp WhatsApp İletişim