Partikül sistemi birçok parça ile çalışmaktadır. Ankara Partikül Temizliği için Zirve Dizel hizmet vermektedir. Bu parçaların bakımı ve temizliği, araç yakıt sistemlerinin verimli bir şekilde çalışması için son derece önemlidir. Partikül temizliği olarak adlandırılan bu sistemsel bakımın en önemli bölümü partikül filtresi temizliği olarak ortaya çıkar. Partikül filtresi temizliğinin en etkili ve düzgün bir şekilde yapılabilmesi için bu konuda uzman bir kadro ile uygun temizleme teçhizat ve malzemeleri kullanılarak günümüzün yüksek teknolojisine uyumlu ve güvenilir bir şekilde uygulama yapılmalıdır.

Partikül Filtresi Temizleme Yöntemleri

1- Yüksek Isı ile Temizleme Yöntemi: Bu işlem, her araçta kendiliğinden olan bir işlem. Partikül filtresi, 700 derece sıcaklığa ulaştığında, içerisindeki kurumlar yakılarak dışarı atılır. Şehir içinde araç kullanımlarında veya kısa mesafeli araç kullanımlarında partikül filtresi hiç temizlenmiyor olabilmektedir. Uygulama için aracı 2800 devirde yarım saat tutar, her 20.000 km’de bir uygularsanız partikül filtresinin temizliği için doğru ve etkili bir yöntem olacaktır.

2- Kimyasal Maddeler ile Temizleme Yöntemi: Ankara’da partikül temizleme hizmeti veren firmaların kullandığı yöntemlerden biridir. Bu sebeple Ankara partikül temizliği için tercih edilen bu yöntem, kimyasal maddelerle temizlik uygulamasını ifade eder. Bu kimyasallar, motorun yakıt deposuna konulur. Kimyasallar, yakıt ile birlikte motorda yandığında oluşan gazlar, partikülün içerisinde deterjan görevi görerek partikülün peteklerine yerleşen kurumları çözer ve kurumlar dışarı atılır.

3- Partikül Filtresini Sökerek Temizleme Yöntemi: Bu temizleme yönteminde partikül filtresi araçtan tamamen sökülerek kimyasal maddelerle yıkanarak temizlenir.

4- Bilgisayarda Jenerasyon Yaparak Temizleme Yöntemi: Ankara ve ilçelerinde dizel yakıt sistemleri bakım ve onarımı alanında hizmet veren firmalarca yaygın olarak kullanılan Ankara partikül temizliği yöntemlerinden biridir. Bu yöntem ile partikül filtresini, orijinal programlı cihazlara bağlayarak jenerasyon yaptırabilirsiniz.

Partikül Filtresi Temizlemenin Faydaları

Karbon temizleme sonunda motor kurumdan kurtulur. Kurumdan kurtulan motor nefes almaya başlar ve performansı artar. Bu temizleme işlemi, düzenli olarak yapıldığı takdirde motorun ömrü uzamaktadır. Yakıt tüketimi azalır ve tasarruf sağlar. Çevreye dağılan zararlı egzoz gazları azalır. Çevre dostu bir uygulama olarak partikül filtresinin temizliği ihmal edilmemelidir.


Zirve Dizel Pompa

Zirve Dizel Pompa; doğruluk, güvenilirlik, müşteri ve çalışan memnuniyeti kavramları ile entegre biçimde çalışmayı prensip edinmiş bir kuruluştur.

Zirve Dizel Pompa, Ankara'da dizel pompa tamiri alanında yıllardır başarı ile hizmet veren, kaliteli işlere imza atan profesyonel bir firmadır.

Haritada Biz

Bize Ulaşın

Adres: Ostim OSB. Mah. 1162. Sokak No:7 Yenimahalle/Ankara

Telefon: 0532 066 06 94

E-Posta: info@zirvedizel.com

Web: https://www.zirvedizel.com