3 views kez incelendi.

Gelişen otomotiv teknolojisi ile araçlarda bulunan elektronik aksanlar da çoğalmaktadır. Araçlardaki elektronik uygulamalara yönelik yeni […]

Gelişen otomotiv teknolojisi ile araçlarda bulunan elektronik aksanlar da çoğalmaktadır. Araçlardaki elektronik uygulamalara yönelik yeni test cihazları geliştirilmektedir.

Kaliteli arıza tespit cihazları kullanılarak motor, airbag, ABS, şanzuman, immobilizer, klima, enjektör kodlaması, elektronik sistem uygulamaları, arıza lambası söndürme, enjektör kalibrasyonu gibi işlemler yapılmaktadır.

Gelişen yeni araç sistemlerine yönelik profesyonel arıza tespit cihazları ile aracın sistemine zarar vermeden hizmet vermek önem arz etmektedir. Yeni araç sistemlerine uygun arıza tespit ve araç kontrolleri hizmeti firmamızca alanında uzman ekiplerimiz tarafından verilmektedir.

Sürekli gelişen otomotiv sektöründe sıfır hata ile aracınızın zarar görmesine neden olmayan son teknoloji cihazları ile ölçümler yapılmaktadır. Firmamızda her marka ve modeldeki araca arıza tespit ve araç kontrolleri hizmeti sağlanmaktadır.

Kaliteli Arıza Tespit Cihazının Fonksiyonları

Hata kodları okuma ve silme,

Tüm sistem ve parçaları aktif hale getirebilme,

Tüm sistem ve parçalara adaptasyon işlemi uygulayabilme,

Canlı değerleri okuyabilme,

Motor, şase ve gösterge uygulamalarını kodlayabilme,

Otomatik vites ve şanzuman uygulamalarını çözümleme,

Klima sistemi adaptasyonu,

Anahtar sistemi adaptasyonu,

Süspansiyon sistemi ve çekiş kontrol sistemleri konfigrasyonu, (ABS, BAS, ESP, ASR, ETS SBC)

Aktif güvenlik sistemleri (AİRBAG),

Sinyal modülü,

Elektronik ateşleme sistemi,

Lastik basınç kontrol sistemleri,

Koltuk elektroniği,

Multimedya sistemi,

Tavan modülleri, otomatik debriyaj sistemi gibi fonksiyonları içermektedir.

Araç beyninden arıza tespiti nasıl yapılır?

ECU adı verilen araçtaki elektronik dağılımı kontrol eden sistem (beyin) aracılığıyla araç arızası tespiti yapılabilmektedir. Elektronik kontrol ünitesi (ECU) araçtaki tüm sistemin üzerinde görev yapmaktadır. Bu sistemler arasında ECU’nun çalışma verimini denetleyen kontrol sistemleri bulunmaktadır. Bu kontrol elemanları her üretici tarafından farklı farklı isimlendirilmektedir.

ECU, araç sistemindeki hataları kaydetmektedir. Arıza tespit cihazı da bu hataları okumakta ve arızanın yerinin tespit edilmesine olanak sunmaktadır. Arıza tespit cihazı ekranına yansıyan hata kodları ile aracın arızalı sistemi belirlenir ve gerekli onarımı yapılır. Sonrasında ECU sisteminde tarama yapılarak hata kodu sorgulanır. Hata kodu görünmüyorsa, araç arızası giderilmiş demektir. ECU yani araç beyni olmadan araç arızası tespiti yapmak mümkün değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

Zirve Dizel Pompa

Zirve Dizel Pompa; doğruluk, güvenilirlik, müşteri ve çalışan memnuniyeti kavramları ile entegre biçimde çalışmayı prensip edinmiş bir kuruluştur.

Zirve Dizel Pompa, Ankara'da dizel pompa tamiri alanında yıllardır başarı ile hizmet veren, kaliteli işlere imza atan profesyonel bir firmadır.

Haritada Biz

Bize Ulaşın

Adres: Ostim OSB. Mah. 1162. Sokak No:7 Yenimahalle/Ankara

Telefon: 0532 066 06 94

E-Posta: info@zirvedizel.com

Web: https://www.zirvedizel.com