5 views kez incelendi.

Gelişen teknoloji ile birlikte günümüz dünyasında dizel araçlar kullanıcılarına yüksek bir performans sınmanın yanı sıra […]

Gelişen teknoloji ile birlikte günümüz dünyasında dizel araçlar kullanıcılarına yüksek bir performans sınmanın yanı sıra düşük yakıt sarfiyatı sunmaktadır. Bu sistemlerden birisi de Common Rail(Ortak Yakıt Hattı) kısa ismi ile söyleyecek olur isek CR pompa servisidir. CR sistemi dünya üzerinde ilk olarak 1997 senesinde Bosch tarafından piyasaya çıkarılmıştır. Bunu diğer yakıt enjeksiyon sistemi üreticileri de izlemiştir.

Özellikleri Neler?

Bu sistem özelliklerini ve ismini bütün silindirleri aynı anda besleyen ve bunu yaparken basıncı da koruyan; yüksek basınç içeren yakıt hattından almaktadır. CR sisteminin diğer sistemlerden bir diğer farkı ise basınç üretimi ve enjeksiyonunun birbirlerinden bağımsız bir şekilde yapılmalarıdır.

Bunlara ek özelliklerinden bahsedecek olur isek CR pompa sistemi dizel motorlarda kullanılan bir yakıt enjeksiyon sistemi olarak da açıklanabilir. Eski dizel araçlarda bulunan ve direkt olarak tahrik edilen tek pompalı ya da blok sistemlerden farklı olarak CR pompalarında basınç oluşumu ile püskürtme birbirinden tamamen ayrılmaktadır.

CR Pompa ve Enjektörler Arızaları

Aracım çok duman atmaya başladı. Eskisi kadar çekmiyor, yüksek yerleri de çıkarken beni çok zorluyor. Sabahları da çok geç çalışıyor. Arabam yol da giderken bir anda ekranda arıza lambası yandı ve aracımın çalışma şekli de değişti. Arabam çok fazla benzin yakıyor. Eskiden bu benzinle daha uzun yol yapıyordum. Bu gibi şikayetleri yüksek ses ile dillendirmeye başladı iseniz bir cr pompa ve enjektör tamir servisi ile görüşmeniz gerekmektedir.

Hangi Servise Götürmem Lazım?

Piyasada genel olarak birçok cr pompa ve enjektör tamir servisi bulunmaktadır. Bunlar arasında en bilinenleri ise Delphi, Denso, VDO, Siemens, Continental, Bosch gibi firmaları da sayabiliriz. Bu firmalar pompa enjektör üretimi yaparak ürettikleri bu pompaları araba sahiplerinin kullanımına sunmaktadır.

Hangisi Daha İyi?

Bu markalar arasında en sağlam olanı ise ilk piezzo enjektör sistemini geliştiren Siemens’tir. Fakat yedek parça konusunda sıkıntı yaşaması nedeni ile pek tercih edilmemektir. Buna ek olarak Bosch, Delphi gibi markalar genellikle kendilerinin ürettiği ve orijinal yedek parçalar üreterek tamir edilebilir ürünler sunmaktadır.

Benzer

Zirve Dizel Pompa

Zirve Dizel Pompa; doğruluk, güvenilirlik, müşteri ve çalışan memnuniyeti kavramları ile entegre biçimde çalışmayı prensip edinmiş bir kuruluştur.

Zirve Dizel Pompa, Ankara'da dizel pompa tamiri alanında yıllardır başarı ile hizmet veren, kaliteli işlere imza atan profesyonel bir firmadır.

Haritada Biz

Bize Ulaşın

Adres: Ostim OSB. Mah. 1162. Sokak No:7 Yenimahalle/Ankara

Telefon: 0532 066 06 94

E-Posta: info@zirvedizel.com

Web: https://www.zirvedizel.com