6 views kez incelendi.

Dizel partikül filtresi sürekli tıkanması ve hata vermesiyle bir çok araç kullanıcısının başını ağrıtan onlara […]

Dizel partikül filtresi sürekli tıkanması ve hata vermesiyle bir çok araç kullanıcısının başını ağrıtan onlara sürekli sorunlar çıkaran bir parçadır. Siz de aracınızda bu sıkıntıları yaşıyorsanız öncelikle dizel partikül filtresi ne işe yarar, neden tıkanır ve nasıl iptal edilir hakkında size bilgiler vermek istedik.

Dizel Partikül Filtre (DPF) Nedir?

DPF, Dizel partikül filtresi, egzoz emisyon değerlerini düşürmek amacıyla kullanılan motor egzoz sistemleri parçasıdır. Dizel partikül filtresinin çalışma prensibi ise, çevreye zararlı partikülleri tutmak ve içerisinde hapsetmektir. Emisyon standartları gereği euro 4 araçların bazılarında bulunurken, euro 5 ve euro 6 araçların hepsinde dizel partikül filtresi bulunmaktadır.

Dizel Partikül Filtresi (DPF) Tıkanması

Düşük kaliteli yakıtlar kullanma, yakıt ya da hava sistemindeki bazı aksaklıklar nedeniyle kötü yanma, düşük hızda uzun süre araç kullanma, yoğun trafikte uzun süre araç kullanma, aracı uzun süre rölantide bırakma, motorun yağ yakması gibi sebepler dizel partikül filtresi (DPF)’nin tıkanmasına sebep olabilir.

Dizel Partikül Filtre (DPF) İptali

Sürekli tekrar eden tıkanma sorununun kesin çözümü dizel partikül filtresi (DPF)yi iptal ettirmektir. İptal sürecini mekanik ve yazılımsal olmak üzere 2 aşamada gerçekleştiriyoruz. Mekanik aşamada filtrenin içini boşaltıp, ses çıkmasını önlemek için çeşitli girişimler yapıyoruz. Yazılımsal aşamada ise, motorun beyninden yazılımsal olarak dpf (dizel partikül filtresi) iptalini gerçekleştiriyoruz. Böylece sizi sürekli hata veren, tıkanan ve başınızı ağrıtan dizel partikül filtresinden kurtarmış oluyoruz.

Dpf (dizel partikül filtresi) iptali yaptırmak isteyen kullanıcıların akıllarındaki en büyük soru işaret ise, iptal sonrası muayenede bir sıkıntı yaşayıp yaşamayacakları oluyor. Katalizör ile ayrı ünite olan sistemlerde dizel partikül filtresinin iptali muayenede hiçbir sorun çıkarmaz. Katalizör ile birlikte tek ünite olan sistemlerde ise katalizörün de iptali gerekli olduğu için bu işlemin uzmanlar tarafından yapılması ve aracın iyice değerlendirilmesi gerekir.

Biz, uzman kadrolu ekibimizle size rahatsızlık veren dizel partikül filtrelerini profesyonel bir şekilde iptal ediyor, sonrasında aracınızda ya da muayenede size bir sıkıntı çıkmaması için var gücümüzle çalışıyoruz. Dizel partikül filtresi iptali gibi önemli işleriniz için size yardımcı olmaya hazırız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer

Zirve Dizel Pompa

Zirve Dizel Pompa; doğruluk, güvenilirlik, müşteri ve çalışan memnuniyeti kavramları ile entegre biçimde çalışmayı prensip edinmiş bir kuruluştur.

Zirve Dizel Pompa, Ankara'da dizel pompa tamiri alanında yıllardır başarı ile hizmet veren, kaliteli işlere imza atan profesyonel bir firmadır.

Haritada Biz

Bize Ulaşın

Adres: Ostim OSB. Mah. 1162. Sokak No:7 Yenimahalle/Ankara

Telefon: 0532 066 06 94

E-Posta: info@zirvedizel.com

Web: https://www.zirvedizel.com